Skip to content

Chak De! India (2007)

8 November 2008

Nawet mojemu bratu się podobał:P

Kabir Khan (Shahrukh Khan) jest jednym z najlepszych zawodników narodowej drużyny hokeistów na trawie. Kiedy drużyna przegrywa decydującą rozgrywkę z Pakistanem, zostaje posądzony o sprzedanie meczu i zdradę. Musi odejść. Władze i społeczeństwo surowo go osądziły. Po siedmiu latach znów wraca do hokeja, tym razem jednak jako trener żeńskiej drużyny. Chce udowodnić swoją wartość, stworzyć silną i najlepszą drużynę. Pragnie doprowadzić ją do wygranej na mistrzostwach świata. Jednak początki nowego zawodu wcale nie są łatwe – dziewczyny nie są zgrane, nie podoba im się nowy trener, a władze nie wierzą w siłę żeńskiej drużyny… Czy Kabirowi uda się zapanować nad charakterami dziewczyn? Czy zmaże plamę na honorze?

Wspaniały film, polecam KAŻDEMU, i tym którzy uważają Bollywood za kicz i tym, którzy kochają tę kinematografię (i SRK:)). Fabuła świetna, super scenariusz, trochu było technicznych niedociągnięć, ale aktorstwo brawurowe. Szaruk tym filmem zatwierdził swoją pozycję nr1 w moim top. Soundtrack zarąbisty, takie piosenki mogłyby być tłem nie tylko w bollywoodzkim filmie.

Ocena: 10/10

Blee czy jee? Jee!!

Advertisements
One Comment leave one →
  1. 11 November 2008 17:38

    Thank you for your comment on Desi-Girl. I love bollywood movies and I see you from your website that you do too. If you like good bollywood music there is Yuvvraaj too – although the music is by AR Rehman so you have to listen it 2-3 times for it to grow on you.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: