Skip to content

Billa (2009)

6 August 2009

Mówiłam, że kocham Prabhasa? 😛
/Have I told you that I love Prabhas? :P/

Malezja. Billa (Prabhas) to potężny don. W dzieciństwie pomiatany jako sierota, zbudował swoje imperium od zera i dziś poszukuje go policja z 11. krajów i Interpol. Nie zna litości, nie ufa nikomu, podlega tylko rozkazom swojego szefa, Devila.
ACP Krishna Murthy (Krishnam Raju) pragnie położyć kres jego zbrodniczym praktykom. Po kilku nieudanych próbach Billa wpada w zasadzkę policji. Podejmuje próbę ryzykownej ucieczki. Udaje mu się zbiec, ale jakim kosztem…
Indie. Ranga (Prabhas) to drobny złodziejaszek, który wiedzie sobie w miarę spokojny żywot w Vizagu. Wygląda kubek w kubek jak Billa. Gdy o jego istnieniu dowiaduje się ACP, natychmiast jedzie złożyć mu pewną propozycję…
/Billa (Prabhas) is an very powerful gangster. ACP Krishna Murthy (Krishnam Raju) wants to catch him. When Bila gets into a police trap, he runaway one more time but this time he’s risking his life…
India. In Vizag lives Ranga (Prabhas). When ACP gets to know about him, he travel to give him some proposion…/

Recenzowałam live na twitterze, tutaj zapis. Czytajcie od końca 🙂
/I’ve reviewed live on twitter, here it is. Read from end :)/

Prabhas udowodnił, że warto go kochać. Nawet jak ma takiego stajla 😛 Jako Ranga był świetny, swój talent do takich ról pokazał w Bujjigadu. Trenowanie było dobre, te wszystkie Ed Handy i Lacoste^^ Billa jest deczko gorszy, ale i tak mi się podobał.
Anushka nie miała za dużo do zagrania. To sam można powiedzieć o reszcie obsady. Namitha była OK. Jayasudha miała więcej do roboty w KBL. Hansika się nie popisała, tańczyć by się nauczyła… Ale posłała dobrą wiadomość – URDS! To pierwszy wspólny film Rebel Stara i Young Rebel Stara, prywatnie są rodziną 🙂 Ta rol Alego to chyba najsympatyczniejsza i najlepsza w jego karierze.
Sporo jest tu fabularnych wpadek, ale całościowo jako tak trzyma się wszystko kupy, zwroty akcji są oszałamiające! Wątek miłosny jest fajny, szkoda że niedopracowany… Komediowo wszystko gra.
Muzyka – tylko Theme jest słabe. Bommaali? Cudo z Hemu^^
Ze wszystkich Donów będę chyba tylko kochać tą Billę!

/Prabas has proved, that he’s worth loving. Even if he hs such a style 😛 As Ranga he was awesome, he showed his talent for such a roles in Bujjigadu.Traing was superb, all those Ed Handy’s and Lacoste^^ Billa is bit weak but I like him anyway.
Anushka hasn’t got to much to act. Same thing we can say about the rest of cast. Namiha was OK. Jayasudha has more work to do in KBL. Hansika hasn’t shown us her best, learn how to dance… But she send a good message – URDS! It’s a first movie with Rebel Star and Young Rebel Star thougeter, in privet life they’re family 🙂 This Ali role was propably the most nicest and finest in his career.
He’s a lot of plot knocks out but whole concept is fine connected, twists are mid blowing! Love lot is superb, pity that it’s oversight… Comedy – everything works out.
Music – only Theme is weak. Bommaali? An marvel with Hemu^^
From all Don’s I’ll propably love only this Billa!/

Ocena: 8/10
Blee czy jee? Prabhas!

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: